Endodontické ošetření - Zubní ordinace Dental Vita - Praha 8

Tel: +420 776 682 422

Dr. Pavlo Kryčfalušij

Endodoncie

Ošetření kořenových kanálků (endodontické ošetření, lidově známo jako „vytažení nervu“) je nutné provést při poškození zubní dřené zapříčiněné zubní kázem nebo úrazem. V mnoha případech se jedná o poslední možnost, jak lze zub zachránit.

Endodontické ošetření zahrnuje:

1) odstranění zubní dřeně z dřeňové dutiny zubu
2) zprůchodnění, rozšíření a opracování vnitřních stěn kořenových kanálků do vzdálenosti zhruba 1-1,5mm od hrotu kořene (dle rtg) a jejich desinfekci (opracování stěn speciálními nástroji má význam jednak pro následné zaplnění kanálku, ale také jsou při něm odstraněny všechny bakteriemi infikované kazivé hmoty ze stěn dřeňové dutiny a kanálků)
3) hermetické vyplnění takto opracovaných kořenových kanálků kořenovou výplní. Kvalitně zhotovená kořenová výplň pak zamezí dalšímu pronikání infekčních bakterií kořenovým kanálkem.

Je nesmírně důležité, aby byl výkon proveden co nejpečlivěji. Pro tento účel jsou na našem pracovišti používané špičkové diagnostické, preparační a výplňové systémy, pomocí kterých jsme schopni kořenové kanálky efektivně ošetřit. Celý průběh ošetření u nás probíhá v lokálním znecitlivění, tedy zcela bezbolestně.

Sodexo