Dentální hygiena - Zubní ordinace Dental Vita - Praha 8

Tel: +420 776 682 422

Dr. Pavlo Kryčfalušij

Dentální hygiena

Správná dentální hygiena je základním předpokladem pro zdravé zuby na celý život a důležitou součástí preventivní stomatologie.Člověk, který si správně čistí zuby, významně snižuje riziko vzniku zubního kazu, předchází paradontitidě a prodlužuje životnost výplní i protetických prací.

denthhygiena1Profesionální hygiena se většinou doporučuje absolvovat jednou za půl roku. Ošetřením jsou odstraněny usazeniny, které již nezvládne zubní kartáček. Jde především o zubní kámen poškozující dáseň a o měkký zubní plak, který se shromažďuje v obtížně dostupných místech.

Odstraňování zubního kamene ultrazvukem - a to jak kamene usazeného nad dásní, tak kamene usazeného pod okrajem dásně, který je sice na první pohled neviditelný, ale pro zub mnohem nebezpečnější. Tento tzv. subgingivální zubní kámen se vyskytuje u více než 70 % dospělé populace. Zubní kámen je často doprovázen nepříjemným zápachem z úst, který vzniká kvůli zbytkům jídla a bakteriím hromadícím se v pórovité struktuře zubního kamene, a také krvácením dásní, které vzniká kvůli zánětlivým procesům. K odstraňování zubního kamene se používá ultrazvukový odstraňovač zubního kamene a také ruční.

Dále je prováděno profesionální čištění zubů a odstranění pigmentací, bakterie a plaku pomocí přístroje Air-flow (pískovač) leštění zubů. Pískovač pracuje na principu vysokého tlaku vody a vzduchu, a to v kombinaci se speciálně granulovaným práškem a součástí je také jedlá soda. Zuby jsou metodou Air-flow šetrně vyčištěny od plaku a skvrn, ale zároveň je neutralizován povrch zubů od kyselin a bakterií.

Důsledkem profesionálního čištění zubů je jejich světlý a lesklý povrch.

Sodexo